שעות פעילות:    א-ה: 6:00-23:00    ו: 6:00-15:00

איתור נזילות מים

מחפש בעל מקצוע? מיד נחזור אליך

כיצד מתבצע איתור נזילות מים 

אם אתה חווה אובדן מים בלתי מוסבר, עלייה בחשבונות החשמל או רטיבות חשודה בנכס שלך?

אל תתנו לדליפות שלא מזוהות להמיט הרס בשטח שלכם.

 • אנו מתמחים במתן שירותי איתור נזילות מהשורה הראשונה שחורגים מפתרונות ברמת פני השטח. להלן הסיבות העיקריות מדוע כדאי לבחור בשירותים שלנו כדי לאתר ולטפל בנזילות ביעילות וביעילות:
  איתור נזילות מים
  איתור נזילות מים

טכנולוגיה מתקדמת לאיתור נזילות :

אנו נשארים לפני העקומה על ידי שימוש בטכנולוגיית זיהוי דליפות חדשנית. הציוד המתקדם שלנו, כולל מצלמות הדמיה תרמיות, חיישנים אקוסטיים וכלי זיהוי לחות, מאפשר לנו לאתר דליפות בדיוק. על ידי השקעה בטכנולוגיה העדכנית ביותר, אנו מבטיחים תוצאות מדויקות ואמינות, חוסכים לך זמן, כסף ושיבושים מיותרים.

 צוות מומחים של מקצוענים:

הצוות שלנו מורכב מטכנאים מיומנים ביותר המומחים באיתור ותיקון נזילות. עם ניסיון של שנים בתחום, יש להם את הידע והמומחיות להתמודד גם עם בעיות הדליפות המורכבות ביותר. היה סמוך ובטוח שהפרויקט שלך יטופל על ידי אנשי מקצוע שמבינים את פעולתן הפנימית של מערכות אינסטלציה ופתיחת סתימה באסלה ,מחויבים לספק תוצאות יוצאות דופן.

איתור נזילות מים למניעת נזקים 

אנו לא משאירים אבן על כנה בכל הנוגע לזיהוי נזילות. הגישה המקיפה שלנו כוללת הערכה יסודית של הנכס שלך, כולל צינורות, מתקנים ואזורים נסתרים המועדים לנזילות. על ידי בחינת אינדיקטורים גלויים וסמויים כאחד, אנו מבטיחים ששום דליפה לא תתגלה. פותח סתימות, גישה מקיפה זו מאפשרת לנו לטפל בנזילות במקורן, למנוע נזקים נוספים ולמזער את עלויות התיקון.

יתרון באיתור נזילות מים הוא חיסכון בזמן ובעלויות

נזילות שלא מזוהות עלולות להוביל לבזבוז מים משמעותי, נזק לרכוש וחשבונות חשמל עולים. על ידי בחירה בשירותי איתור הנזילות שלנו, תוכל לזהות ולטפל בהקדם, ולחסוך לך זמן וכסף בטווח הארוך. גילוי מוקדם פירושו התערבות מוקדמת, מניעת נזקים נוספים ותיקונים יקרים בהמשך הדרך. שיטות הזיהוי היעילות שלנו מבטיחות פתרון מהיר, תוך מזעור הפרעות בחיי היומיום או בפעילות העסקית שלך.

כיצד לבצע תחזוקה מונעת במקרה של נזילות מים

שירותי איתור נזילות תת קרקעיות שלנו חורגים מעבר לזיהוי ותיקון נזילות בלבד. אנו מציעים גם אסטרטגיות תחזוקה מונעות כדי לעזור לך להימנע מנזילות עתידיות ובעיות הקשורות למים. הצוות שלנו יספק ייעוץ מומחה לגבי תחזוקה נכונה של אינסטלציה, ויציע אמצעים יזומים כדי לשמור על המערכות שלך במצב אופטימלי. על ידי השקעה בתחזוקה מונעת, אתה יכול ליהנות משקט נפשי, בידיעה שדליפות פוטנציאליות מטופלות באופן יזום,.

בטיחות ותאימות במקרה של נזילות מים

נזילות שלא מזוהות עלולות להוות סיכונים בטיחותיים חמורים, כגון צמיחת עובש, נזק מבני וסכנות חשמליות. שירותי איתור הנזילות שלנו נותנים עדיפות לבטיחות והתאימות שלך. על ידי זיהוי ופתרון מיידי של דליפות, אנו מבטיחים סביבה בטוחה לך, למשפחתך או לעובדים שלך. בנוסף, אנו מקפידים על כל תקני הבטיחות והתקנות הרלוונטיים, ומעניקים לך את הביטחון שהשירותים שלנו אמינים ומהימנים.


תגובה וממוקדת לקוח:

אנו מבינים את הדחיפות של איתור ותיקון נזילות מים . לכן אנחנו נותנים עדיפות להיענות ושביעות רצון הלקוחות. הצוות המסור שלנו זמין לתת מענה לדאגותיך באופן מיידי ולספק פתרונות בזמן. עם הגישה הממוקדת בלקוח שלנו, אנו שואפים לעלות על הציפיות שלך ולהשאיר אותך עם חוויה חיובית.

איתור נזילה
איתור נזילה

אל תתנו לדליפות לרוקן את המשאבים שלכם ולהוביל לתיקונים יקרים. בחר את שירותי איתור הנזילות שלנו ותחווה את השקט הנפשי שמגיע עם מומחיות מקצועית, טכנולוגיה מתקדמת ומחויבות לשביעות רצונך. צור קשר עם ביובית אספרס עוד היום כדי לקבוע פגישת ייעוץ ולעשות את הצעד הראשון לקראת מגורים ללא דליפות או שטח מסחרי ללא דליפות.

יתרונות באיתור נזילות מים עם כלי טכנולוגיה מתקדמת לאיתור נזילות 

בכל הנוגע  מומחה לאיתור נזילות בטכנולוגיה מתקדמת, אנו משתמשים במגוון כלים חדישים כדי להבטיח תוצאות מדויקות ויעילות. להלן כמה מהכלים המרכזיים שאנו משתמשים בהם:

מצלמות הדמיה תרמית:

מצלמות אלו משתמשות בטכנולוגיית אינפרא אדום כדי לזהות שינויים בטמפרטורה במשטחים. על ידי לכידת תמונות תרמיות, אנו יכולים לזהות נזילות נסתרות מאחורי קירות, מתחת לרצפות או בתוך תקרות. שיטה לא פולשנית זו מאפשרת לנו לאתר נזילות מבלי לגרום נזק לרכוש שלכם.

חיישנים אקוסטיים:

החיישנים האקוסטיים המתקדמים שלנו נועדו לזהות את גלי הקול שנוצרים מנזילות מים. על ידי האזנה לתדרים הייחודיים הנפלטים מצינורות או מתקנים דולפים, נוכל לאתר את המיקום המדויק של הנזילה, גם אם היא מוסתרת בתוך קירות או מתחת לאדמה.

כלים לזיהוי לחות:

מכשירים מתוחכמים אלו מסוגלים למדוד רמות לחות בחומרים שונים, כגון קיר גבס, ריצוף או בידוד. על ידי זיהוי רטיבות או רטיבות יתר, נוכל להתחקות אחריה למקור הנזילה ולנקוט פעולה מיידית.

ציוד לבדיקת לחץ:

בדיקת לחץ היא שיטה מכרעת להערכת תקינות מערכות האינסטלציה. עם ציוד מיוחד לבדיקת לחץ, אנו יכולים לדמות תנאים בעולם האמיתי ולזהות דליפות או חולשות במערכת. זה עוזר לנו לזהות בעיות פוטנציאליות לפני שהן מסלימות לבעיות גדולות.

מכשירי איתור נזילות אלקטרוניים:

מכשירים אלו מנצלים מוליכות חשמלית כדי לזהות נזילות בצנרת או ברכיבי אינסטלציה אחרים. באמצעות הזרמת זרם חשמלי במערכת, נוכל לזהות אזורים של חדירת לחות או דליפה, גם במקומות שקשה להגיע אליהם או סמויים.

מערכות בדיקת וידאו:

במקרים בהם אישור ויזואלי חיוני, אנו משתמשים במערכות בדיקת וידאו המצוידות במצלמות ברזולוציה גבוהה. מצלמות גמישות אלו יכולות לנווט דרך צינורות וצינורות, ומאפשרות לנו לבחון ויזואלית את המצב הפנימי של מערכת האינסטלציה שלך ולזהות דליפות או אזורים פוטנציאליים לדאגה.

רישום וניתוח נתונים:

כדי להבטיח דיוק ויעילות, הטכנולוגיה המתקדמת שלנו משלימה לעתים קרובות על ידי כלי רישום וניתוח נתונים. כלים אלו עוזרים לנו לאסוף ולנתח נתונים מחיישנים שונים, ומאפשרים לנו לזהות דפוסים, מגמות או חריגות שעשויות להצביע על דליפה או בעיה אפשרית

על ידי מינוף הכלים והטכנולוגיות המתקדמות הללו, אנו יכולים לספק לך שירותי איתור נזילות מדויקים ואמינים. היה סמוך ובטוח שהצוות שלנו נשאר מעודכן עם ההתקדמות העדכנית ביותר בטכנולוגיית איתור נזילות, ומבטיח שתקבל את הפתרונות היעילים ביותר לצרכים הספציפיים שלך.

מדוע חשוב לבחור בבעל מקצוע באיתור נזילות בבית 

לבחירת איש מקצוע באיתור נזילות בבית יש חשיבות עליונה מכמה סיבות מרכזיות:

 1. דיוק ודיוק: לאנשי מקצוע יש את המומחיות והכלים המיוחדים כדי לזהות ולאתר במדויק נזילות בבית שלך. הידע והניסיון שלהם מאפשרים להם לזהות סימנים עדינים של דליפות שעשויים להישאר מעיניהם של אנשים לא מאומנים. זה מבטיח שגורם השורש לדליפה יטופל במהירות ובדייקנות, תוך מזעור הסיכון לנזק נוסף.
 1. חיסכון בזמן ובעלויות: איתור נזילות מקצועי יכול לחסוך לך זמן וכסף יקרים. הם מפעילים שיטות יעילות וטכנולוגיה מתקדמת כדי לאתר במהירות את המיקום המדויק של הנזילה, ומונעים את הצורך בעבודת חקירה מקיפה ויקרה. על ידי פתרון הבעיה באופן מיידי, תוכל להימנע מנזק נוסף לרכוש, חשבונות מים גבוהים וסכנות בריאותיות פוטנציאליות הקשורות לדליפות נסתרות.
 1. תחזוקה מונעת: אנשי מקצוע או לחלופין חברה לאיתור נזילות לא רק מזהים דליפות קיימות אלא גם מספקים תובנות לגבי בעיות עתידיות אפשריות. הם יכולים להעריך את המצב הכללי של מערכת האינסטלציה שלך, לזהות נקודות תורפה או אזורים המועדים לדליפות. על ידי טיפול בבעיות אלו בשלב מוקדם, אנשי מקצוע יכולים להמליץ על אמצעי תחזוקה מונעים כדי להגן על הבית שלך מפני נזילות עתידיות, ולחסוך ממך תיקונים בלתי צפויים ואי נוחות.
 1. בטיחות ומומחיות: טיפול במערכות אינסטלציה עלול להיות מסוכן, במיוחד כאשר מתמודדים עם נזילות נסתרות או עבודה במקומות סגורים. אנשי מקצוע מאומנים לעקוב אחר פרוטוקולי בטיחות ויש להם את המומחיות הדרושה כדי לנווט בבטחה במערכות אינסטלציה מורכבות. על ידי הפקדת איתור נזילות בידי אנשי מקצוע, אתה מבטיח את בטיחות הרכוש שלך, עצמך ומשפחתך.
 1. פתרונות מקיפים: אנשי מקצוע לא רק מזהים דליפות אלא גם מציעים פתרונות מקיפים לטיפול בגורמים הבסיסיים. הם יכולים לספק המלצות לתיקון או החלפה המותאמות למצב הספציפי שלך. על ידי טיפול בשורש הנזילה, אנשי מקצוע עוזרים למנוע בעיות חוזרות ולהבטיח את תקינות מערכת האינסטלציה שלך לטווח ארוך.
 1. שקט נפשי: התקשרות עם שירותיו של מומחה איתור נזילות מקצועי מעניקה שקט נפשי במקרה של הצפה. אתה יכול לסמוך על כך שיש להם את הידע, הניסיון והכלים הדרושים כדי לזהות ולפתור במדויק נזילות, מה שיאפשר לך להתמקד בהיבטים אחרים של חייך ללא הלחץ וחוסר הוודאות של נזקי מים מתמשכים ב- רטיבות בקיר.
 • בחירה באיש מקצוע ב-איתור נזילות במצלמה טרמית
  בבית מבטיחה דיוק, חוסכת זמן וכסף, מציעה תחזוקה מונעת, נותנת עדיפות לבטיחות, נותנת פתרונות מקיפים ובסופו של דבר מעניקה שקט נפשי. על ידי השקעה במומחיות מקצועית, תוכלו לטפל ביעילות בנזילות ולהגן על הבית שלכם מפני נזקים פוטנציאליים וסיכונים נלווים.
  מכשיר איתור
  מכשיר איתור

סוגי מכשירי איתור נזילות 

מכשירי איתור ותיקון נזילות מים שמאתר נזילות אלקטרוניים מגיעים בסוגים שונים ומשרתים מטרות שונות-

מיקרופונים קרקעיים:

מיקרופונים קרקעיים משמשים לאיתור נזילות בצינורות תת קרקעיים.

מצלמה תרמית לאיתור נזילות מגבירים את צליל המים הבורחים מהצינור, ומאפשרים למפעיל לזהות את המיקום המדויק של הדליפה על ידי האזנה לשינויים בדפוסי הקול או בעוצמתם.

גלאי דליפות אקוסטיות:

מכשירים כף יד אלה משתמשים בטכנולוגיה אקוסטית מתקדמת כדי לזהות נזילות בצינורות, שסתומים או רכיבי אינסטלציה אחרים. הם יכולים לחוש את צליל המים הבורחים ולאתר את מקור הנזילה על ידי לכידה וניתוח האותות האקוסטיים.

מתאמים:

מתאמים הם מכשירים אלקטרוניים המשמשים לאיתור דליפות בצינורות תת קרקעיים על ידי ניתוח אותות הקול המתקבלים משתי נקודות שונות לאורך הצינור. על ידי התאמה בין האותות וחישוב השהיית הזמן ביניהם, המכשיר יכול לקבוע את המיקום המדויק של הדליפה באמצעות חומר פותח סתימות ביוב.

מכשירי בדיקת לחץ הידרוסטטיים:

מכשירי בדיקת לחץ הידרוסטטיים משמשים למדידה ולניטור רטיבות קפילארית , לחץ מים בצינורות ובמערכות אינסטלציה. על ידי זיהוי שינויים בלחץ, מכשירים אלה יכולים להצביע על נוכחות של דליפות או נקודות תורפה במערכת.

חיישני לחות:

חיישני לחות הם מכשירים אלקטרוניים שנועדו לזהות ולמדוד רמות לחות בחומרים שונים כגון 400;">צנרת אינסטלציה קירות, תקרות או רצפות לחץ כאן לקרוא עוד בנושא- שיטות ההתקנה הטובות ביותר להתקנת צנרת אינסטלציה. הם יכולים לסייע בזיהוי אזורים המושפעים מדליפות מים, גם אם הדליפות אינן גלויות לעין בלתי מזוינת.

מצלמות הדמיה תרמית:

אמנם אינן מיועדות אך ורק לאיתור נזילות, אך ניתן להשתמש במצלמות הדמיה תרמיות לאיתור נזילות על ידי זיהוי חריגות בטמפרטורה הנגרמות כתוצאה מדליפת מים. הם לוכדים תמונות אינפרא אדום המדגישות שינויים בטמפרטורה, ומאפשרות לאנשי מקצוע לזהות אזורים של חדירת לחות פוטנציאלית באמצעות אינסטלטור בנתניה מומחה.

גלאי גז:

גלאי גז משמשים לאיתור נזילות בקווי גז או במערכות. הם יכולים לחוש בנוכחות של גזים ספציפיים, כגון מתאן או פרופאן, ולהתריע למשתמשים על דליפות אפשריות, מה שמאפשר להם לנקוט בפעולה מיידית כדי למנוע תאונות או נזק.

 • אלו הן רק כמה דוגמאות להתקני איתור נזילות אלקטרוניים הנפוצים בשימוש על ידי אנשי מקצוע.
 • כל מכשיר לאיתור נזילות מכשיר משרת מטרה מסוימת ותורם לאיתור נזילות יעיל ומדויק בתרחישים שונים. אנשי מקצוע עשויים להשתמש בשילוב של מכשירים אלה, בהתאם לסוג הדליפה ולדרישות הספציפיות של המצב.

כיצד לבצע תחזוקה מונעת של נזילות מים

תחזוקה מונעת לנזילות כוללת אמצעים יזומים שמטרתם למנוע או למזער את התרחשותן של נזילות בבית או בנכס שלכם. על ידי יישום שיטות אלה, תוכל לסייע במניעת נזקי מים אפשריים, להפחית את עלויות התיקון ולהבטיח את אורך החיים של מערכת האינסטלציה שלך.

להלן כמה שלבי תחזוקה מונעת חיוניים למניעת דליפות:

עקוב אחר צריכת המים

באמצעות אינסטלטור מומלץ

:

עקוב אחר חשבונות המים שלך ועקוב אחר מד המים שלך באופן קבוע. אם אתה מבחין בעלייה פתאומית בצריכת המים ללא כל סיבה נראית לעין, זה יכול להעיד על דליפה נסתרת. חקור מייד וטפל בחריגות כאלה כדי למנוע בזבוז מים ונזקים.

בדיקות סדירות:

ערכו בדיקות שגרתיות של מערכת האינסטלציה שלכם, הן בפנים והן בחוץ. חפש סימנים של דליפות, כגון כתמי מים, רטיבות או צמיחת עובש. בדוק את הברזים, השירותים, ראשי המקלחת והצינורות לאיתור נזילות או טפטופים גלויים. גילוי מוקדם מאפשר תיקונים מהירים ומונע נזקים נוספים.

שמרו על לחץ מים תקין:

לחץ מים גבוה עלול לאמץ את הצינורות ולהגביר את הסיכון לדליפות. התקן וסת לחץ או בקש מאיש מקצוע להתאים את לחץ המים שלך לרמה המומלצת (בדרך כלל בין 40-60 psi). זה עוזר למנוע לחץ מוגזם על צינורות ואביזרים, ומפחית את הסבירות לדליפות.

איטום ובידוד צינורות:

בידוד צינורות חשופים, במיוחד באקלים קר יותר, כדי להגן עליהם מפני הקפאה ופוטנציאל התפוצצות. בנוסף, ודא שחיבורי הצינור והאביזרים אטומים כהלכה כדי למנוע דליפות. השתמש בחומרי בידוד מתאימים וחומרי איטום כדי לשמור על שלמות מערכת האינסטלציה שלך.

תחזוקה יזומה של שירותים:

בדוק באופן קבוע אם יש נזילות בשירותים על ידי הוספת כמה טיפות של צבע מאכל למיכל. אם הצבע מחלחל לתוך הקערה ללא שטיפה, זה מעיד על דליפה שיש לטפל בה. תקן או החלף מיד רכיבים פגומים כדי למנוע בזבוז מים.

הימנע מנזק כימי:

כימיקלים קשים עלולים לשתות צינורות ואביזרים, ולהוביל לדליפות לאורך זמן. השתמש במוצרים ידידותיים לאינסטלציה בעת ניקוי שוחת ביוב ביוב וצנרת. הימנע משפיכת מפריד שומן , שמן או חומרים מזיקים אחרים לביוב, מכיוון שהם עלולים לגרום לסתימות ולהידרדרות בצנרת.

תחזוקה מקצועית:

תזמן תחזוקה ובדיקות תקופתיות על ידי אינסטלטור בירושלים מוסמך או מומחה לאיתור נזילות. הם יכולים לבצע הערכות יסודיות, לזהות נזילות נסתרות ולספק תיקונים או המלצות לאמצעי מניעה. תחזוקה מקצועית שוטפת עוזרת להבטיח את הבריאות הכללית והיעילות של מערכת האינסטלציה שלך.

ניקוז ומרזבים נכונים:

ודא שמערכת הניקוז שלך פועלת כהלכה ושהמרזבים והמרזבים נקיים מפסולת. ניקוז נכון מונע הצטברות מים סביב הבסיס, ומפחית את הסיכון לנזילות ולחלחול מים לתוך הנכס שלכם.

 • על ידי יישום שיטות תחזוקה מונעות אלה, תוכל למזער את הסיכון לדליפות, לזהות בעיות פוטנציאליות בשלב מוקדם ולתחזק מערכת אינסטלציה אמינה ויעילה. זכרו, מניעה היא המפתח להימנעות מתיקונים יקרים ונזקי מים בטווח הארוך.

 

תהליך השימוש במיקרופונים קרקעיים לאיתור נזילות

שימוש במיקרופונים קרקעיים לאיתור דליפות כרוך בתהליך שיטתי המסייע לזהות את מיקומן של נזילות תת קרקעיות.

להלן תיאור שלב אחר שלב של אופן השימוש במיקרופונים קרקעיים בדרך כלל:

 1. הכנה: השלב הראשון הוא לוודא שהאזור המקיף את הנזילה החשודה נקי מכל חסימה או רעש שעלולים להפריע לתהליך הגילוי. משחרר סתימות
  זה עשוי להיות כרוך בסילוק פסולת, הבטחת ציוד או מכונות בקרבת מקום כבוי, ומזעור רעשי רקע ככל האפשר.
 1. הגברת קול דליפה: מיקרופון הקרקע הוא מכשיר כף יד המורכב מחיישן אקוסטי רגיש ואוזניות למפעיל להאזין לצלילים שנלכדו. המיקרופון ממוקם על הקרקע או מוחזק ליד ביובית באזור הדליפה הפוטנציאלי, בדרך כלל במקום שבו קו המים נכנס לבניין או היכן שיש חשד לדליפה.
 1. האזנה לקולות דליפה: המפעיל מתחיל בהאזנה לצלילים המעידים על קיומה של דליפה. דליפת מים יוצרת רעשים ברורים כמו רעש, רעש או צלילי טפטוף. על ידי האזנה קפדנית דרך האוזניות, המפעיל מתמקד בשינויים בדפוסי הקול או בעוצמה שיכולים להצביע על מיקום הדליפה.
 1. מדידה וסריקה: המפעיל מזיז את המיקרופון הקרקע באופן שיטתי על פני האזור, סורק לאיתור קולות דליפה. הם עשויים לנוע בתבנית רשת, בעקבות נתיב קו המים, או על סמך הערכתם של נקודות דליפה פוטנציאליות. התהליך מצריך סבלנות ותשומת לב לפרטים, שכן לפעמים דליפות יכולות להיות חלשות או לסירוגין.
 1. סימון מיקום הדליפה: כאשר המפעיל מזהה מיקום דליפה פוטנציאלי על סמך הצליל שזוהה, הוא מסמן את המקום. ניתן לעשות זאת באמצעות דגלים, ספריי צבע, או כל שיטת סימון מתאימה אחרת. מיקומי דליפות פוטנציאליים מרובים עשויים להיות מסומנים במהלך תהליך הסקר.
 1. אימות ואישור: לאחר סימון מיקומי הדליפה הפוטנציאליים, המפעיל רשאי לבצע בדיקות או מדידות נוספות כדי לאשר את קיומה של נזילה. זה יכול לכלול בדיקות לחץ, קריאות לחות או בדיקות חזותיות כדי לאמת עוד יותר את הממצאים ולהבטיח דיוק.
 1. דיווח ותיקון: לאחר השלמת הסקר, המפעיל מספק דוח מפורט, כולל המיקומים המסומנים של נזילות אפשריות, לבעל הנכס או לצוות התחזוקה. בהתבסס על הדיווח, ניתן לבצע תיקון או חקירה נוספת כדי לטפל בדליפות שזוהו.
 • חשוב לציין שהיעילות של שימוש במיקרופונים קרקעיים לאיתור נזילות תלויה בגורמים כמו גודל הנזילה, תנאי הקרקע ורעשים חיצוניים אחרים. לפעמים, ניתן להשתמש בציוד או בשיטות נוספות בשילוב עם מיקרופונים קרקעיים כדי לשפר את הדיוק, כגון מתאמים או ציוד לבדיקת לחץ.
 • מומחי איתור נזילות תת קרקעיות  מקצועיים מאומנים בשימוש במיקרופונים קרקעיים ויש להם ניסיון בפירוש הצלילים לאיתור מדויק של נזילות. המומחיות שלהם מבטיחה תהליך איתור יסודי ואמין, תוך מזעור חפירה מיותרת או נזק לרכוש במהלך עבודות התיקון.

מכשירי לבדיקת לחץ של נזילות מים 

בודקי לחץ הידרוסטטיים הם מכשירים בשימוש נרחב לאיתור דליפות בצינורות ובמערכות אינסטלציה על ידי הערכת יכולת המערכת להחזיק לחץ.

להלן מספר סוגים של בודקי לחץ הידרוסטטיים הנפוצים:

 1. בודקי לחץ משאבת יד: בודקי לחץ משאבה ידנית מורכבים ממשאבה ידנית, מד לחץ וסעפת בדיקה. הבוחן מחובר למערכת האינסטלציה, והמשאבה מופעלת להגברת הלחץ בתוך המערכת. מד הלחץ מציין האם המערכת יכולה לשמור על הלחץ הרצוי ללא כל ירידה, מה שמרמז על היעדר דליפות. כל נפילת לחץ מעידה על פוטנציאל דליפה, וניתן לערוך חקירה נוספת לאיתורה ולתיקון שלה.
 1. בודקי לחץ חשמליים: בודקי לחץ חשמליים הם מכשירים אוטומטיים המשתמשים במשאבה חשמלית ובמד לחץ. הם מחוברים למערכת האינסטלציה ויכולים להפעיל לחץ מדויק על המערכת. המשאבה החשמלית מבטיחה לחץ עקבי, ומד הלחץ עוקב אחר כל ירידת לחץ, מה שמעיד על נוכחות של דליפות. לבודקים אלה יש לרוב תכונות נוספות כגון יכולות רישום נתונים, המאפשרות ניתוח מפורט יותר של קריאות הלחץ.
 1. בודקי לחץ דיגיטליים: בודקי לחץ דיגיטליים מספקים מדידות לחץ מדויקות ותכונות מתקדמות לאיתור נזילות. הם מצוידים בצגים דיגיטליים המספקים קריאות לחץ בזמן אמת, המאפשרים ניטור מדויק של שינויי לחץ. בודקים אלו עשויים להיות בעלי יכולות אחסון ואחזור נתונים מובנות, המאפשרות הקלטה וניתוח של נתוני לחץ לאורך זמן לניתוח זיהוי דליפות מקיף יותר.
 1. בודקי לחץ In-Line: בודקי לחץ In-line נועדו להעריך את תקינותה של מערכת האינסטלציה כולה או חלקים ספציפיים ממנה. בודקים אלו מוחדרים למערכת האינסטלציה ומופעלים בלחץ כדי למדוד את יכולת המערכת לשמור על לחץ. על ידי בידוד אזורים שונים במערכת האינסטלציה וביצוע בדיקות, ניתן לזהות ולאתר במדויק נזילות.
 1. שקיות לבדיקת לחץ: שקיות לבדיקת לחץ הן מכשירים מתנפחים המשמשים לבדיקת לחץ מקומית. הם ממוקמים בתוך קטעים ספציפיים של צינורות או אביזרים ומנפחים כדי ליצור לחץ בתוך אותו אזור , ניתן לפנות אינסטלטור באזור. הלחץ מנוטר עבור כל ירידה, המעיד על נוכחות של דליפה. שקיות אלו שימושיות במיוחד לבדיקת חלקים קטנים יותר או אזורים שקשה להגיע אליהם במערכת האינסטלציה.
 • בודקי לחץ הידרוסטטיים הם כלים יקרי ערך לאיתור נזילות מכיוון שהם עוזרים להעריך את תקינות מערכת האינסטלציה בתנאי לחץ משתנים. הם מספקים קריאות מדויקות ומאפשרים לאנשי מקצוע לזהות דליפות, לאתר את מיקומן וליזום אסטרטגיות תיקון מתאימות, צפה גם בתיקון משאבות מים.
 • בשימוש נכון, בודקים אלו מסייעים בשמירה על היעילות והאמינות של מערכות האינסטלציה תוך מזעור בזבוז מים ונזקי מים אפשריים.

איך לעקוב אחר צריכת המים לאיתור נזילות

ניטור צריכת המים הוא דרך יעילה לאיתור נזילות בשלב מוקדם. להלן השלבים לניטור צריכת המים ולזיהוי דליפות פוטנציאליות:
צפה גם ב מחירון אינסטלטורים

השלבים לניטור צריכת המים

קרא את מד המים שלך:

אתר את מד המים שלך, שנמצא בדרך כלל ליד הרחוב או במרתף. בצע קריאה ראשונית של המונה ורשום את המספרים או רשום את מיקום החוגות.

כבה את גופי המים:

ודא שכל גופי המים, לרבות ברזים, מקלחות, שירותים ומכשירי חשמל, אינם בשימוש. ודא שלא נעשה שימוש במים בנכס שלך במהלך תקופת הניטור.

השתמש באפליקציות למעקב אחר צריכת מים או במונים חכמים:

שקול להשתמש באפליקציות למעקב אחר צריכת מים או במונים חכמים המספקים נתונים בזמן אמת על צריכת המים שלך. כלים טכנולוגיים אלו יכולים לעזור לך לנטר את צריכת המים היומית, השבועית או החודשית בצורה נוחה ומדויקת יותר. הם עשויים גם לספק התראות או התראות אם יש עלייה פתאומית בשימוש במים, מה שמצביע על דליפה אפשרית.

בדקו את חשבונות המים:

עקבו מקרוב אחר חשבונות המים שלכם והשוו אותם מחודש לחודש. אם אתה מבחין בעלייה משמעותית בחשבון המים שלך ללא עלייה מקבילה בצריכת המים, זה יכול להיות סימן לדליפה נסתרת.

הקשיבו לצלילים חריגים:

שימו לב לכל צלילים חריגים במערכת האינסטלציה שלכם. קולות שריקה או טפטוף כאשר אין ברזים או מכשירי חשמל בשימוש עשויים להעיד על דליפה נסתרת. ערכו בדיקה יסודית של הצינורות, האביזרים והמתקנים שלכם כדי לאתר את מקור הקול ולטפל בכל דליפות.

ערכו בדיקות חזותיות סדירות:

. בדוק באופן קבוע אזורים שבהם נראים צנרת אינסטלציה, כגון מרתפים, חללי זחילה וחדרי שירות. חפש כל סימן של כתמי מים, רטיבות בקיר פנימי קורוזיה או רטיבות סביב צינורות, שעלולים להעיד על דליפה. בנוסף, בדוק אם יש אביזרי צנרת רופפים או פגומים שעלולים לתרום לדליפות.

למד את בני הבית:

הודע לכל בני הבית שלך על החשיבות של חיסכון במים ואיתור נזילות באמצעות אינסטלטור 24 שעות. עודדו את כולם לדווח מיידית על כל סימן של דליפות או שימוש חריג במים. על ידי שיתוף כולם בתהליך הניטור, אתה מגדיל את הסיכוי לגילוי נזילות מוקדם ולמנוע בזבוז מים.

 • זכרו, ניטור צריכת המים הוא תהליך מתמשך. ערנות קבועה ונהלי זיהוי דליפות יזומים יכולים לעזור לך לזהות ולטפל בדליפות לפני שהן מסלימות לבעיות משמעותיות יותר. אם אתם חושדים בנזילה אך לא מצליחים לאתר אותה או זקוקים לסיוע, מומלץ להתייעץ עם אינסטלטור מקצועי או מומחה לאיתור נזילות שיוכל להיעזר בציוד מיוחד כדי לאתר את המיקום המדויק של הנזילה באמצעות מחסום ריח קופסת ביקורת
  .

כיצד לשמור על לחץ מים תקין במקרה של נזילה

שמירה על לחץ מים תקין במהלך נזילה מחייבת חומצת מלח לניקוי או נקיטת פעולה מיידית על מנת למזער את השפעת הנזילה על מערכת האינסטלציה שלכם. להלן השלבים שיש לבצע:

 1. זהה את הדליפה: אתר את מקור הנזילה. זה עשוי להיות כרוך בבדיקה ויזואלית של צינורות, אביזרים ומתקנים גלויים עבור כל סימני דליפה כגון כתמי מים, רטיבות או טפטוף. אם הנזילה אינה נראית לעין, אך אתה חושד בה על סמך איגום מים או אינדיקציות אחרות, מומלץ להתייעץ עם אינסטלטור מקצועי או מומחה לאיתור נזילות על מנת לאתר ולהעריך את הנזילה במדויק באמצעות משאבות טבולות.
 1. סגור את אספקת המים: לאחר שזיהית את מיקום נזילה באסלה
  , מצא את שסתום הסגירה הקרוב ביותר וכבה אותו כדי לעצור את זרימת המים. שסתום הסגירה יכול להיות ממוקם ליד המתקן הדולף, במרתף, בחדר השירות או בנקודת הכניסה הראשית לאספקת המים לנכס שלך.
 1. שחרר לחץ עודף: לאחר סגירת אספקת המים, חיוני להקל על כל לחץ עודף שנותר במערכת. לשם כך, פתחו ברזים במפלסים הנמוכים יותר של הבית, כמו כיורי מרתף או צינורות חיצוניים, חומר לפתיחת סתימות בכיור
  כמו גם את הנקודה הגבוהה ביותר בבית, כמו חדר אמבטיה בקומה העליונה

  לחץ כאן כדי להזמין אינסטלטור עבור בעיית סתימה במקלחת. זה יאפשר למים להתנקז ולהקל על הלחץ.

 1. תיקונים זמניים: אם אתה בטוח ביכולת שלך לבצע תיקונים זמניים,ב- שוחת ביוב אתה יכול להשתמש בחומרים כמו מהדקי צינור, שפכטל אפוקסי או מדבקות גומי כדי לאטום את הנזילה באופן זמני. זה יכול לעזור להפחית את איבוד המים ולשמור על לחץ המים עד שיגיע אינסטלטור מקצועי לתיקונים קבועים לאחר הצפת מים בבניין
  .
 1. התקשרו לאינסטלטור מקצועי: וצפו גם ב -ביובית מחיר
  יש חשיבות מכרעת לפנות בהקדם לאינסטלטור מקצועי על מנת להעריך ולתקן את הנזילה. יש להם את המומחיות והכלים לטפל בבעיה ביעילות, להבטיח תיקונים נאותים ולמנוע נזקים נוספים או בעיות פוטנציאליות של לחץ מים.
 1. ניטור לחץ מים: ניטור לחץ המים לאחר תיקון הנזילה. מרזב מחיר
  הפעל ברזים ומתקנים בכל הנכס שלך כדי להבטיח שלחץ המים יציב ובטווח הרגיל. אם אתה מבחין בתנודות חריגות או בעיות בלחץ המים, פנה לאינסטלטור שלך כדי לחקור ולתקן את הבעיה.
 • זכרו, שמירה על לחץ מים תקין בזמן נזילה כוללת בעיקר סגירת אספקת המים, הפגת לחץ עודף וטיפול מיידי בנזילה בעזרת אינסטלטור בפתח תקווה מקצועי. נקיטת פעולה מהירה יכולה למנוע נזק נוסף למערכת האינסטלציה שלך ולהבטיח שלחץ המים יחזור לקדמותו לאחר השלמת התיקונים.

שיטות לסימון מיקום נזילה

בכל הנוגע לסימון מיקום הנזילה, ישנן מספר שיטות בהן ניתן להשתמש על מנת להבטיח זיהוי מדויק לצורך תיקונים או חקירה נוספת. להלן כמה טכניקות נפוצות:

טכניקות נפוצות לסימון מיקום הנזילה

סימון חזותי:

אם הדליפה גלויה, ניתן לסמן את מיקומה באמצעות מחוונים חזותיים כגון גיר, סרט או מדבקות. הנח את הסמן ישירות על הצינור, האביזר או המתקן המושפעים כדי לציין בבירור את האזור הספציפי שדורש תשומת לב.

תגים זמניים:

הצמד תגיות או תוויות זמניות לאזור המקיף את הנזילה. ניתן ליצור תגים אלה מסרט, חוט או תוויות דביקות קטנות. כתוב תיאור או השתמש בסמלים ספציפיים על התג כדי לציין את מיקום הדליפה. ודא שהתג מחובר היטב וגלוי לעיון קל.

תיעוד דיגיטלי:

השתמש באמצעים דיגיטליים לסימון מיקום הדליפה. צלם תמונות ברורות או סרטונים של האזור עם הטלפון החכם שלך או כל מכשיר דיגיטלי אחר. רישומים חזותיים אלה יכולים לשמש כנקודת התייחסות וניתן לשתף אותם עם אנשי מקצוע לצורך זיהוי ותיקון מדויקים.

מדידה וסימון:

השתמש בכלי מדידה כגון סרגל או סרט מדידה כדי לקבוע מדידות מדויקות מנקודות ייחוס קבועות. רשום את המידות וערוך סימון או שרטוט על נייר, המציין את מיקום הנזילה ביחס לאותן נקודות ייחוס. שיטה זו יכולה להיות שימושית עבור דליפות שקשה לסמן חזותית או כאשר נדרשות מדידות מדויקות.

מיפוי או תכנית קומה:

אם יש לכם מפת מערכת אינסטלציה מפורטת או תכנית קומה של הנכס שלכם, השתמשו בה כדי לסמן את מיקום הנזילה. אם הנזילה נמצאת בחדר או באזור ספציפי, סמן אותה ישירות על המפה או תוכנית הרצפה באמצעות סמלים או תוויות. שיטה זו שימושית במיוחד עבור נכסים גדולים יותר או מערכות אינסטלציה מורכבות.

ציור או דיאגרמה דיגיטלית:

אם אתם מעדיפים גישה דיגיטלית, תוכלו ליצור ציור או דיאגרמה דיגיטלית באמצעות תוכנות או יישומים שונים. השתמש בצורות פשוטות, סמלים או תוויות כדי לסמן את מיקום הדליפה וכל פרט רלוונטי. שיטה זו מאפשרת שיתוף קל וניתן לעדכן או לשנות לפי הצורך.

 • זכור לבחור שיטת סימון ברורה, גלויה ועמידה בפני דהייה או הסרה בטעות. זכור כי שיטות הסימון הללו הן זמניות ויש להחליפן בתיקונים קבועים או הערכות מקצועיות.
 • חשוב לציין כי אם אינכם בטוחים לגבי פותח סתימות חשמלי סימון מיקום הנזילה או אם הנזילה אינה נראית בקלות, מומלץ להתייעץ עם אינסטלטור מקצועי או מומחה לאיתור נזילות. יש להם את המומחיות והכלים לאתר ולסמן במדויק את הנזילה, להבטיח תיקונים יעילים ולמזער כל נזק אפשרי בשוחות .

כיצד לנטר לחץ מים במקרה של נזילה

ניטור לחץ המים במקרה של נזילה יכול לעזור לך להעריך את חומרת הבעיה ולקבוע אם נדרשת פעולה מיידית. כך תוכל לנטר את לחץ המים:

השג מד לחץ מים:

הצפת מים בבניין קנה או השאל מד לחץ מים מחנות לחומרי בניין מקומית או קמעונאי מקוון. מדדים אלו הם זולים יחסית ומגיעים בסוגים שונים, כגון אנלוגי או דיגיטלי.

אתר את צינור הצינור או הברז:

זהה צינור צינור או ברז הקרובים ביותר לאספקת המים הראשית או לאזור שבו אתה חושד בנזילה. בדרך כלל, סינר צינור חיצוני או ברז כיור ,תולעי ביוב,  שימושי יכולים לשרת מטרה זו.

סגור מכשירי חשמל וברזים:

ודא שכל מכשירי החשמל והברזים בנכס שלך כבויים. זה כולל מכונות כביסה, מדיחי כלים, מקלחות וכל מכשיר אחר שצורך מים.

חבר את המדיד:

הסר את כל החיבורים על צינור הצינור או הברז, כגון צינור או תאוורר. חבר את מד לחץ המים בצורה מאובטחת לצינור הצינור או לברז.

פתח את השסתום:

פתח באיטיות את השסתום על צינור הצינור או הברז כדי לאפשר למים לזרום דרך המד. תן למים לזרום במשך כמה שניות כדי לייצב את הלחץ.

קרא את הלחץ:

קרא את הלחץ המצוין על המד. זה נמדד בדרך כלל בפאונד לאינץ' מרובע (psi). שימו לב לקריאת הלחץ הראשונית.

שים לב לתנודות:

בדוק את מד הלחץ עבור כל תנודות או נפילות פתאומיות בלחץ. אם אתה מבחין בירידה משמעותית בלחץ, שאיבת הצפות הדבר עשוי להעיד על נזילה במערכת האינסטלציה.

בדוק במקומות שונים:

חזור על תהליך ניטור לחץ המים במקומות שונים בתוך הנכס שלך, במיוחד אם אתה חושד בדליפות מרובות או אם לחץ המים משתנה בכל המקום. השווה את קריאות הלחץ כדי לזהות הבדלים משמעותיים.

תעדו והשוו:

תיעדו את קריאות הלחץ והשוו אותם לאורך זמן. אם אתה מבחין בירידה עקבית או תנודות לא סדירות בלחץ המים, זה עשוי להצביע על דליפה מתמשכת או בעיה במערכת האינסטלציה שלך.

התייעצו עם אינסטלטור מומחה לנזילות מים


אם אתם חושדים בנזילה או אם יש שינויים משמעותיים בלחץ המים, רצוי להתייעץ עם אינסטלטור מקצועי. הם יכולים לערוך בדיקה מקיפה, לאתר את הנזילה במדויק ולספק תיקונים נחוצים.

ניטור קבוע של לחץ המים יכול לעזור לך לזהות במהירות נזילות ולטפל בהן לפני שהן גורמות לנזק נוסף. על ידי ביצוע שלבים אלו והתייעצות עם איש מקצוע בעת הצורך, ביובית לחניונים תוכל לנטר ביעילות את לחץ המים במקרה של נזילה.

איתור נזילות מים
מחפש בעל מקצוע? מיד נחזור אליך
תוכן עניינים
השאר פרטים ליעוץ ראשוני ללא התחייבות עם עו"ד